Jak Być Widzialnym W Internecie ?

Pozycjonowanie polega na uzyskaniu jak najlepszej pozycji strony dla danych fraz lub słów kluczowych w wyszukiwarkach.

WebDesign Ranking wyszukiwarek znajduje się na stronie http://www.ranking.pl/ Aby dobrze wypozycjonować stronę, należy zoptymalizować jej kod pod kątem wyszukiwarek, chociaż sporo osób przykłada wagę jedynie do www google.com, ponieważ jest to najpopularniejsza wyszukiwarka.Jednym z pierwszych elementów na stronie, dzięki którym mamy wpływ na jej pozycję w wyszukiwarkach są metatagi .Są to metadane, które nie są dla nas widoczne po wejściu na stronę, ale są odczytywane przez roboty katalogujące internet. Metadane występują w nagłówku dokumentu czyli w sekcji pomiędzy poleceniem <head> i </head>. Poniżej znajdują się najważniejsze z nich. Należy podkreślić , że dla wyszukiwarki google te dane są mało istotne ,jednak wyszukiwarka ta pobiera z nich tytuł i opis, więc warto je uzupełnić.
 • Tytuł Strony

<title>Tytuł strony</title>

WebDesignWpisuje się tutaj zwięzły tytuł strony, który będzie ją jak najlepiej charakteryzował tematykę naszej strony WWW. Należy się postarać użyć tu słów w niezmienionej formie , gdyż te będą wpisywane w wyszukiwarkach najczęściej.

<meta name=”Description” content=”Opis strony”>

W opisie należy wpisać pełnymi zdaniami o czym jest strona, oczywiście używając słów kluczowych.
Opis zostanie wyświetlony w niektórych wyszukiwarkach pod linkiem strony, dlatego należy zwrócić uwagę aby był ciekawy i zachęcał do jej odwiedzin. Jeśli chodzi o optymalną długość opisu, to optymalna długość wynosi 150 znaków. Ilość znaków można sprawdzić wklejając tekst do Worda i zaznaczając Narzędzia -> Statystyka wyrazów.

<meta name=”Keywords” content=”słowa kluczowe”>

W tym miejscu należy wpisać po przecinku słowa kluczowe, które jak najlepiej scharakteryzują naszą stronę. Najważniejsze są pierwsze słowa. Należy uważać z ich powtarzaniem bo mogą zostać uznane jako SPAM. Jeśli koniecznie zależy nam na powtórzeniu,należy zróbić to tylko raz i nie stawiając tych samych słów obok siebie. Optimum to 20 wyrazów.

<meta name=”robots” content=”index, follow”>

W tym miejscu „dajemy znać robotom wyszukującym” co mają zindeksować. Możliwe są następujące opcje:

 • — index – strona zostanie zindeksowana;
 • — noindex – strona nie zostanie zindeksowana;
 • — follow – strony zlinkowane na tej stronie zostaną zindeksowane;
 • — nofollow – strony zlinkowane na tej stronie nie zostaną zindeksowane;
 • — all = index, follow;
 • — none = noindex, nofollow.

<meta name=”revisit-after” content=”xx Days”>

Powyżej należy wpisać „co ile dni robot wyszukiwarki ma odwiedzać stronę”. W rzeczywistości i tak odwiedzi stronę wtedy kiedy sam zdecyduje, na co głównie ma wpływ częstotliwość indeksacji stron, na których znajdują się linki do naszej strony – teraz wiadomo już o co chodzi z banerami na stronach .

WebDesign

W sekcji <head> powinno się znajdować jeszcze kilka linijek kodu, ale opisane są te, które mają największe znaczenie przy pozycjonowaniu.Jednak nie wszystkie wyszukiwarki zwracają uwagę na metatagi.

Google patrzy na adres strony, pobiera jej tytuł i opis z metatagów, ale omija słowa kluczowe, po czym przechodzi do reszty kodu, do jej głównej zawartości, która ma spore znaczenie. W takim razie co robić aby wypozycjonować stronę , jeśli metatagi są ignorowane?

 • przede wszystkim należy wybierać odpowiedni adres strony , w którym będzie występować najważniejsze słowo kluczowe niektórzy sądzą, że domena nie wpływa na pozycję;
 • należy dopisać alternatywną treść do obrazków (alt=”nazwa”) najlepiej w formie słów kluczowych, ale nie powtarzając ich zbyt wiele razy;
 • należy dopisać tytuły do menu (title=”tytuł) i innych linków, ale nie należy używać w nich zbyt często słów kluczowych;
 • należy stosować nagłówki <H1> – <H6>, przy czym nagłówek <H1> może występować na danej podstronie tylko raz;
 • należy stosować znaczniki, które wyróżniają słowa kluczowe, czyli <i>, <b>, <u>, <em>, <strong>, przy czym dwa ostatnie są ważniejsze przy pozycjonowaniu, a <u> wychodzi z użycia;
 • należy starać się unikać długiego kodu i jak najwięcej zapisywać w stylach , a jeśli zależy nam na stosowaniu JS (JavaScript ), należy zapisać skrypt w oddzielnym pliku – dzięki temu robot wyszukiwarki szybko trafią na właściwą treść strony, a nam również będzie wygodniej dokonywać wszelkich zmian w skryptach i na stronie. Poza tym strona wczyta się szybciej, a tym samym zaoszczędzimy na transferze;
 • należy postarać się aby kod na stronie był poprawny , ponieważ przez taki kod łatwiej przejść robotom. Aby sprawdzić
  poprawność kodu, można wejść na stronę validator.w3.org i wpisać na niej adres do naszej strony. Jak w wielu innych
  przypadkach, w tym także spotkałam się z opinią, że kod nie gra roli, ja jednak wolę mieć „Valid”, chociaż zdarzają mi się czasem przeoczenia.
 • nie należy używaj ramek , chyba że nie „mamy” innego wyjścia (wtedy wpisujemy alternatywną treść między znacznikami <noframes></noframes>) – w indeksie nie ma praktycznie żadnej treści oprócz metatagów, poza tym robot nie może dojść do podstron. Wystarczy, że zajrzymy w kod strony na ramkach… to samo widzą roboty;
 • nie należy robić stron wejściowych – powód taki jak wyżej, na takiej stronie nie ma treści tylko sama grafika i zwykle znajduje się na niej tylko link do strony głównej;
 • jeśli tworzymy strony we flashu albo tylko z jego elementami, głównie w przypadku flashowego menu, należy dopisać do niego alternatywną treść. Dzięki temu osoby, które wyłączyły flasha, będą miały umożliwioną nawigację na stronie, a roboty dotrą do podstron;
 • zalecane jest wymienianie się linkami , buttonami i bannerami z innymi stronami, najlepiej o podobnej tematyce i wysokim Page Rank’u, ponieważ w ten sposób rozreklamujemy naszą stronę oraz podniesiemy jej pozycję w google, które zwraca uwagę na ilość linków do naszej strony. To właśnie ilość i jakość linków według wielu jest uważana za najważniejszy element pozycjonowania. Jednak nie należy przesadzać z linkami na nowej stronie , ponieważ nienaturalny przyrost linków w zbyt krótkim czasie może skończyć się nałożeniem filtra. Pamiętać należy także, aby wpisać najważniejsze słowa w tekście anchor (tekst pomiędzy znacznikami <a></a>, który będzie wyświetlany jako link) i w alternatywnej nazwie buttona czy bannera. Wymieniając się linkami bądź dodając stronę do katalogów, należy stosować różne anchory, aby zmniejszyć ryzyko nałożenia filtra.

Czego nie należy robić.

 • nie wpisywać w metatagach słów, które nie charakteryzują naszej strony w celu oszukania wyszukiwarek;
 • nie przesadzać ze słowami kluczowymi – nie spamuj , we wszystkim trzeba mieć umiar i własnie ten umiar jest gwarancją sukcesu… a także cierpliwość .
 • nie wpisuj komentarzy w stylu:
  <! — „tytuł strony” –> to jest SPAM. Komentarze wpisuje się w celu ułatwienia „poruszania się” po kodzie strony, a nie do ukrywania słów kluczowych.
 • nie należy wpisywać ukrytego tekstu poprzez napisanie go w takim samym kolorze jak kolor tła. Nie należy pisać także tekstu w najmniejszym rozmiarze. Sposobów na ukrycie tekstu jest wiele, ale nie powinno się stosować żadnego z nich.
Na koniec chciałbym zaznaczyć ,że samo pozycjonowanie strony nie wystarczy, jeśli ogólna prezentacja i funkcjonalność nie zachęca do zostania na niej dłużej i do powrotu. Dlatego pamiętajmy także aby zoptymalizować zdjęcia, dzięki czemu strona będzie się wczytywać krócej. Poza tym, zadbajmy o to aby nasza strona wyświetlała się poprawnie w różnych przeglądarkach i rozdzielczościach, sprawdzaj tekst przed umieszczeniem go na stronie, ponieważ błędy ortograficzne obniżają wartość strony. Zadbajmy także o poprawne wyświetlanie polskich znaków.
Pomocne linki , czyli jak dodać stronę do wyszukiwarek :

 

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: