CMS – Jaki wybrać ?

CMS – Jaki wybrać ?
webdesignCoraz więcej osób, które korzystają z Internetu, chciałoby również w nim zaistnieć. Możliwości jest wiele , ale nic tak nie zaznaczy naszej obecności w Sieci jak własna strona WWW.Wielu użytkowników internetu obawia się jednak, że samodzielne utworzenie i opublikowanie witryny jest bardzo trudne. Z prostymi stronami poradzą sobie nawet początkujący użytkownicy komputerów , ale co jeśli chcemy utworzyć stronę , która wchodzi w interakcję z użytkownikiem ? Są to już zaawansowane portale utworzymy za pomocą tzw. CMS-ów (Content Management Systems – Systemy Zarządzania Treścią). Ich główną ideą jest to, że składają się one z zestawu narzędzi, z których – tak jak z klocków – budujemy witrynę.

Utworzenie zaawansowanej witryny nie musi się wiązać ze znajomością tajników HTML-a i języków skryptowych.

Właśnie tego typu stwierdzenie często się słyszy – „nie trzeba nic znać wystarczy tylko umieć pisać” . Więc jaki wybrać CMS dla osoby , która nie mam zielonego pojęcia o HTML’u , PHP, MySQL itp, itd ? , a tym bardziej ,że uzytkownikami tego systemu mają być dzieci ( portal edukacyjny ) .

Co prawda znam osobiście „bardzo poważne” strony instytucji Państwowych , które chyba były budowane przez początkujących „webmasterów” ale to już inna historia.

Zlecenie na wykonanie portalu dla dzieci ( i obsługiwanego przez starsze dzieci ) wygląda w następujący sposób :

  • Możliwość zapisu publikowania treści w dwóch ( wersja Light ) językach .

Jedna ale jak ważna funkcjonalność – jednoczesny zapis artykułu w dwóch językach bez zbędnych komplikacji ( Oczywiście artykuł lub materiał był uprzednio przygotowany w dwóch językach ).

Powtarzam,nie chodzi tutaj o obsługę menu,kalendarz ale o jednoczesne zapis treści w dwóch językach. Przeglądałem możliwości większości CMS ( ranking CMS-ów na stronie www.opensourcecms.com ) , ale najbardziej odpowiednim wydaje się być PHP BP ( http://www.phpbp.com/ )

Testując ten system nie musiałem się wykazać ,żadną znajomością HTML , PHP – wyjątkiem jest BBcode , ale to jest tak proste ,że i dziecko w wieku 10 lat nie ma problemu z napisaniem „newsa”.

webJednym słowem Polacy bardzo wiele potrafią. System PHP BP oczywiście zostanie wykorzystany do budowy nowego portalu , ale po dokonaniu zmian w wyglądzie.
Reklamy

One Response to CMS – Jaki wybrać ?

  1. Pingback: Tomasz Nastulak :: Blog » Blog Archive » Znane serwisy na Joomli

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: