Nie Wiem Kto To Zrobił ,Ale Gratuluję…

Taki fragment zacytuję ze strony serwisu www.cyberterroryzm.eu.

Po tym jak we wtorek shakowana została witryna Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, dnia dzisiejszego doszło do włamania na serwer utrzymujący witrynę Premiera RP.Redaktorów portalu cyberterroryzm.pl poinformował Czytelnik, pragnący zachować anonimowość, który na incydent [at] cyberterroryzm.pl przesłał informację o włamaniu oraz unikalne zrzuty ekranu przedstawiające jego narzędzia. Na stronach należących do KPRM znalazł się ponownie duży, tym razem inny kolorystycznie napis „HACKED”. Czyżby początek końca?

Haker podmienił następujące witryny:

DI Problem w tym ,że już wcześniej Dziennik Internautów ( Bardzo trudna nazwa ) podawał o zdarzeniu – Zhackowano stronę Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Oczywiście nic nie zrobiono bo i po co. Nic tam nie było , nie wyciekły dane . Nie dokonano kradzieży … Ot taki mało szkodliwy żart – ale czy aby na pewno ? Ktoś chciał zwrócić uwagę na siebie ? Czy na większyhacka problem ? Co Ciekawe w galerii wyżej cytowanego dziennika jest zrzut ekranu na którym w powiększeniu autor piesze „nic nie ma do kobiet …” Co to miało by oznaczać ? A to bo już miał zamiar dokonać włamu na stronę… Jaką ? Nikt jakoś tego nie przewidział ? Czy też nie sprawdził ?

Ciekawej analizy dokonali także redaktorzy serwisu cyberterroryzm.eu :

Przyjrzyjmy się bliżej serwerowi utrzymującemu serwisy internetowe Premiera RP. Na zrzucie ekranu przedstawionym poniżej widać, iż serwerem WWW utrzymującym strony jest Apache, wsparty PHP w wersji 4.4.7. Linux z jądrem systemu w wersji 2.6.9-1.667smp, który zainstalowano 2 listopada 2004 roku. Rozwoju PHP serii 4.* zaprzestano 31 grudnia 2007 roku i od tamtego czasu, rozwijana i zabezpieczana jest tylko seria 5.*. 3 stycznia wydano ostatnią wersję tej serii w wersji 4.4.8. Najnowszym jądrem systemu Linux serii 2.6* jest 2.6.25 z dnia 17 kwietnia 2008 roku. Czy te cztery lata różnicy w rozwoju oprogramowania Apache i wynajdowania w nim setek luk bezpieczeństwa nie wydaje się administratorom istotny?

Cytowane zrzuty ekranu można zobaczyć ( źródło – cyberterroryzm.eu ) :

Dodam od siebie tylko tyle:

Nieszczęściem naszego Rządu jest to ,że ma takich „szefów bezpieczeństwa ” , a szczęściem jest to ,że nic o tym nie wie.

Co ciekawe ,jaki jest zaskoczony Pan Policjant ( źródło DI ) :

Oficer prasowy Komendy Głównej Policji Zbigniew Urbański powiedział IAR, że jest zdziwiony tym, że osoby atakujące wybierają na swój cel akurat strony rządowe. Jak wyjaśnił – grozi za to najwyższa możliwa kara związana z przestępstwami internetowymi – do ośmiu lat więzienia.

A ja zapytam czy On widział treść umieszczoną na „shakowanej” stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej ? Co tam jest – to ,że Haker ( z dużej litery ) pisze ( mój skrót ) ,że on w imieniu 2 milionów ludzi ,którzy musieli wyjechać z Polski dziękuje …

Tu był prawdziwy zamysł człowieka , który dokonał „włamania” na strony cytowanego Ministerstwa.

Oczywiście media dokonają interpretacji tego wyczynu po swojemu pomijając Ten tekst jako mało istotny.

Już można przeczytać ( źródło DI ) :

W tej chwili nie można z całą pewnością powiedzieć, czy ataku dokonała ta sama osoba, która dwa dni temu zostawiła informację o zhackowaniu na stronie ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Informacja pozostawiona na stronie KPRM wyraźnie jednak na to wskazuje.

Czy aby na pewno ? Wcale się nie dziwię temu człowiekowi ,że właśnie taki tekst tam umieścił. Nikt z młodych Polaków ( nie tylko programistów ) nie wyobraża siebie w następujący sposób:

Coder

Dlatego powiem ponownie – nie wiem kto to zrobił ,ale gratuluję.

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: